
Laserowe usuwanie makijażu permanentnego i tatuażu polega na rozbiciu pigmentu na mikrocząsteczki. Te mikrocząsteczki pigmentu są w następstwie wydalone przez organizm a ściślej przez układ immunologiczny. Tak samo działa na przebarwienia i piegi. Są one spowodowane nadmiernym skupiskiem melaniny w tym miejscu. Laser rozbija melaninę na drobne cząsteczki, dzięki czemu skóra ulega wybieleniu i rozjaśnieniu.
Zabieg wykonywany jest nowoczesnym pikosekundowym piórem laserowym. W porównaniu do tradycyjnych laserów koncentruje 20 razy więcej energii, dzięki czemu bardziej efektywnie rozbija pigment i melaninę. Wymaga też mniej serii i jest bardziej efektywny w krótszym czasie. Co najważniejsze okres rekonwalescencji jest zdecydowanie krótszy. Niemniej jednak każdy przypadek wymaga indywidualnej konsultacji.
W celu sunięcia przebarwień plam skórnych często wystarczy jedna lub dwie sesje.
Natomiast w przypadku tatuażu i makijażu permanentnego sytuacja trochę inaczej wygląda. W tym przypadku potrzeba kilka sesji, ale po każdym zabiegu tatuaż, makijaż permanentny będzie ulegał rozjaśnieniu. Na iość sesji ma wpływ wiele czynników, między innymi: rodzaj użytego pigmentu, głębokość pigmentu w skórze oraz indywidualna reakcja na laser.
PRZECIWWSKAZANIA do zabiegów laserowych:
- Ciąża, okres karmienia
- Nowotwory
- Ciemny kolor skóry
- Świeżo opalona skóra
- Stosowanie samoopalaczy lub środków brązujących
- Retinoidy stosowane doustnie (odczekać 3 miesiące)
- Epilepsja
- Niewyrównana cukrzyca
- Choroby tkanki łącznej
- Hemofilia
- Aktywne infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze w miejscu zabiegowym
- Obniżona odporność organizmu ( w dniu zabiegu trzeba być zdrowym)
- Przyjmowanie antybiotyków (odczekać tydzień)
- Przyjmowanie sterydów i substancji fotouczulających
W przypadku wystąpienia któregoś z przeciwwskazań wymienionych wyżej skonsultować zabieg laseroterapii z lekarzem prowadzącym.